Неймар взриви Франция с мощен дебют за ПСЖ (видео)

Най-скъпият футболист в света Неймар стартира по отличен начин кариерата си в Пари Сен Жермен. Бразилецът започна като титуляр при визитата на Гинган в мач от втория кръг на Лига 1 и се отчете с гол и асистенция за победата с 3:0. Ней стартира по лявтото крило на атаката на парижани и демонстрира желание и настроение за игра, които се отплатиха през втората част на срещата, когато паднаха всички попадения.

През първото полувреме ПСЖ имаше сериозно териториално предимство, но така и не успя да стигне до попадение във вратата на домакините. Неймар на няколко пъти участва в добри комбинации за тима си, но съотборниците му не се възползваха от идеите му.

В началото на втората част ПСЖ поведе в резултата, благодарение на куриозен автогол. Жордан Икоко се засуети в наказателното си поле и върна топката към вратаря Карл-Йохан Йонсон, който обаче не успя да се справи с кълбото и то влезе във вратата. Десетина минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Неймар изведе по отличен начин Кавани сам срещу стража и уругваецът не сбърка.

В 82-ата минута ролите се размениха и Кавани подаде на Неймар за попадение. Нападателят се пребори за една топка в наказателното поле и намери Ней на чиста позиция, който без да се бави я прати в мрежата за дебютния си гол в новия си отбор.

Така феновете на ПСЖ могат да бъдат повече от доволни от първия двубой на новата си мегазвезда. Неймар демонстрира с представянето си в първия мач, че няма да му е нужно дълго време за аклиматизация към френския футбол. Така парижани записаха втори пореден успех в новата кампания, след като преди седмица се наложиха с 2:0 над новака Амиен.

ГИНГАН - ПСЖ 0:3
0:1 Икоко (52-а)
0:2 Кавани (62)
0:3 Неймар (82)