100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Страсбург разби Лил, двама полеви играчи пазиха за гостите (видео)

Страсбург постигна първа победа след завръщането си в елита на френския футбол. Тимът надигра с 3:0 у дома Лил в мач от 2-ия кръг на Лига 1. Мачът се разви злощастно за гостите от Лил, които направиха три принудителни смени още до почивката, а в 63-а минута останаха в намален състав след червен картон на Мик Менян. Това принуди Марсело Биелса да заложи на полеви футболист да застана под рамката на вратата. Първоначално това бе Никола де Превил, а след това Ибрахим Амаду.

Именно след червения картон Страсбург успя да материализира превъзходството си. Йонас Мартин откри резултата в 74-а минута, а след това Дмитри Линар от дузпа и Жереми Грим направиха успеха на домакините повече от убедителен.