Впечатляващ Ман Юнайтед, мечтан дебют за Лукаку (видео)

Манчестър Юнайтед и Ромелу Лукаку стартираха новия сезон впечатляващо. Отборът на Жозе Моуриньо спечели с 4:0 домакинството си на Уест Хам. “Червените дяволи” изиграха много силен мач, тотално доминираха и можеха да отбележат още няколко попадения.

Срещата се превърна в мечтан дебют за новото попълнение Ромелу Лукаку. Белгиецът отбеляза и двата гола. Той откри резултата в 33-ата минута и направи 2:0 в началото на второто полувреме. Привлеченият през лятото Неманя Матич също бе сред титулярите и изигра отличен мач. В края на двубоя влезлият като резерва Антони Марсиал и Пол Погба нанесоха двоен френски удар на гостите за крайното 4:0.

Най-добър на терена обаче бе Маркъс Рашфорд. Младият английски национал асистира на Лукаку за първия гол, изработи нарушението, след което стана второто попадение и удари греда през второто полувреме, но през целия двубой създаваше проблеми на защитата на съперника, която нямаше идея как да го пази.

Уест Хам излезе с идея да играе футбол на “Олд Трафорд“, но много бързо трябваше да се дръпне в задни позиции и почти през целия мач бе тотално надигран. Хавиер Ернандес се завърна във Висшата лига на стадиона на бившия си клуб, но бе тотално обезличен в дебюта си за “чуковете”. Първи мач за тима на Славен Билич изиграха още вратарят Джо Харт, който няма да остане с добри спомени от срещата, и Марко Арнаутович.

Манчестър Юнайтед започна агресивно и на висока скорост. Играчите на Моуриньо са амбицирани да стартират добре сезона. Те много рано успяха да упражнят натиск и след първите няколко минути имаха сериозно преимущество. “Чуковете” разчита на контраатаки, като в началото изглеждаше, че ще успява да стига до Де Хеа, но постепенно се оттегли назад и рядко излизаше от половината си.

“Червените дяволи” стигнаха до няколко разбърквания пред вратата на Джо Харт, които можеха да доведат и до попадение. Мхитарян пробва удар от далече, но бе неточен. Лукаку пък се отличи с прекрасен пробив по лявото крило. В 18-ата минута Мата бе изведен отляво, Харт излезе добре, но топката се върна в испанеца, който я насочи към Лукаку. Белгиецът, който до днес имаше девет гола в 12 мача срещу Уест Хам, не успя да я засече към мрежата, като защитата на гостите със сетни усилия успя да изчисти.

Срещата се превърна в мечтан дебют за Лукаку в 33-ата минута. Белгиецът откри резултата след прекрасна бърза атака на домакините. Рашфорд напредна, мина огромно пространство и пусна елегантно топката в наказателното поле за новия централен нападател на Юнайтед, който я насочи в близкия удар, тя се удари в гредата и се озова в мрежата.

След попадението отборът на Моуриньо намали темпото, което позволи на Уест Хам да организира няколко атаки, но те не доведоха до нищо. В самия край на първата част обаче гостите бяха близо до изравняване. Отлична комбинация намери Нобъл в наказателното поле. Преди да бъде съборен в наказателното поле той успя да намери Фернандес на отлична позиция, но силният изстрел на швейцареца бе отбит от Де Хеа.

Юнайтед започна второто полувреме с малко по-различна настройка - по-изтеглен назад и разчитащ на бързи контраатаки, очаквайки Уест Хам да потърси изравняване и да остави пространства в собствената си половина. “Чуковете” наистина опитваха да владеят повече топката, но в 50-ата минута можеха да получат втори гол. Погба изведе Рашфорд сам срещу Харт, той набра скорост, но стреля много неточно. Малко по-късно Рашфорд отново проби и бе спрян с нарушение от Сабалета. Мхитарян центрира от фаула, а Лукаку с глава направи 2:0.

Отборът на Моуриньо продължи да атакува опасно и двойно подаване между Рашфорд и Мата завърши с подаване на англичанина към Мхитарян, който прати топката в мрежата, но попадение бе отменено заради засада. Уест Хам отговори с удар с глава на Арнаутович, който нацели горната греда. Първият ъглов удар за “чуковете” в мача пък можеше да завърши с гол. Влезлият като резерва Диафра Сако отклони топката с глава, но никой от съотборниците му в наказателното поле не успя да нанесе удар.

Лукаку бе близо до хеттрик в 62-ата минута. Удар на белгиеца обаче бе блокиран. Над всички на терена бе Маркъс Рашфорд. 19-годишният талант изигра изключителен мач, а в 66-ата минута нямаше късмет да се разпише. Негов диагонален удар намери страничната греда. Постепенно темпото намаля, но Юнайтед не спря да атакува, въпреки че вече не го правеше със същата агресия. Три минути преди края влезлият като резерва Антони Марсиал направи 3:0 след втората асистенция в мача на Мхитарян. Уест Хам вече се беше предал, а остана време и Пол Погба да се разпише. Французинът го направи след техничен удар от дъгата на наказателното поле.

МАН ЮНАЙТЕД - УЕСТ ХАМ 4:0
1:0 - Лукаку (33)
2:0 - Лукаку (53)
3:0 - Марсиал (87)
4:0 - Погба (90)