Агуеро даде успешен старт на "гражданите" (видео)

Един от големите фаворити за титлата през новия сезон в Премиър лийг - Манчестър Сити, стартира кампанията с победа с 2:0 над новака Брайтън. "Гражданите" доминираха през цялото време на "Амекс Стейдиъм", но головете паднаха късно. Серхио Агуеро откри резултата в 70-ата минута, а пет минути след това Люис Дънк си отбеляза автогол, с който оформи крайния резултат.

Новите попълнения Едерсон, Кайл Уокър и Данило стартираха като титуляри за "гражданите". Бернардо Силва остана на скамейката за началото, но се появи в игра в края, а другото ново попълнение - Банжемен Менди, е контузен. Габриел Жезус и Серхио Агуеро започнаха заедно в атака.

Мат Райън, Дейви Прьопър, Паскал Грос, Маркус Зутнер и Айзая Браун дебютираха за Брайтън.

"Гражданите" доминираха напълно през първата част, като селекцията на Пеп Гуардиола владееше топката в 77% от времето, но трудно създаваше чисти положения. В 27-ата минута Габриел Жезуз все пак успя да прати топката във вратата на "чайките", но попадението правилно бе отменено заради игра с ръка на бразилеца. В 34-ата минута пък Мат Райън показа страхотен рефлекс и спаси удар с глава отблизо на Жезус.

Брайтън се защитаваше много добре, като дебютантът в Премиър лийг опита едва две-три контраатаки преди почивката.

В 52-рата минута ново попадение на Жезус бе отменено заради засада на Давид Силва, който асистира на бразилеца. Много скоро след това Серхио Агуеро стреля много опасно, но встрани от вратата.

В 56-ата минута Брайтън създаде първата чиста опасност в свой актив. Корнер пред вратата на Едерсон доведе до известно разбъркване, завършило с удар по земя на Дъфи. Топката обаче профуча покрай страничната греда. Скоро след това последва втори ъглов удар, след който Едерсон изпусна топката, но този път Прьопър стреля встрани.

В 67-ата минута "гражданите" претендираха за дузпа, след като изстрел на Де Бройне от 25 метра срещна ръката на Дънк, но Майкъл Оливър отсъди само корнер. Три минути след това Манчестър Сити поведе в резултата. Стивънс изгуби топката в центъра, Де Бройне напредна на скорост, комбинира със Силва, който пък моментално намери Агуеро в наказателното поле. Аржентинецът стреля в далечния ъгъл, откривайки резултата. Брайтън стана 30-ия тим от Премиър лийг, срещу който се разписва Кун. В 75-ата минута Люис Дънк прати топката в собствената ви врата, след като засече с глава центриране на Фернандиньо, насочено към Жезус. До края не се случи нищо интересно и Манчестър Сити заслужено спечели трите точки.

Брайтън: Райън, Бруно, Дънк, Дъфи, Зутнер, Браун (24'-Мърфи), Прьопър, Стивънс, Марч (77'-Нокаерт), Грос, Хемед (59'-Мъри)

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Компани, Отаменди, Стоунс, Данило (68'-Сане), Фернандиньо, Де Бройне, Силва, Жезус (78'-Стърлинг), Агуеро (83'-Б. Силва)