Байерн тръгна ударно за Купата на Германия (видео)

Байерн (Мюнхен) започна ударно участието си в турнира за Купата на Германия. В сблъсък от първия кръг на турнира "баварците" победиха тима на Кемницер с убедителното 5:0 като гост. Роберт Левандовски  е разписа на два пъти в 20-ата и 60-ата минута, а другите три попадения бяха дело на Кингсли Коман в 51-ата, Франк Рибери в 79-ата минута и Матс Хумелс в 89-ата минута.

Байерн стоеше по-добре на терена и в 20-ата минута стигна и до откриване на резултата. Левандовски изпълни чудесно един пряк-свободен удар, и макар защитник да опита да спре топката с ръка, тя се озова в мрежата за 0:1.

В самия край на полувремето Франк Рибери можеше да удвои, но силният му удар бе спасен блестящо от вратаря на съперника.

"Баварците" имаха нов чудесен шанс за гол още в първата минута на втората част, като мощен шут на Томас Мюлер извън наказателното поле бе отразен от Стража Кевин Кунц. В 51-ата минута мюнхенци организираха чудесна контраатака, Кингсли Коман бе изведен на стрелкова позиция и не сгреши за 0:2.

Това като че ли окончателно успокои гостите, които стигнаха и до трето попадение. В 60-ата минута след много красива атака Корентен Толисо получи в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията за Левандовски, който отблизо вкара втория си гол в мача за 0:3.

В 79-ата минута и Франк Рибери записа името си сред голмайсторите. Французинът вкара за 0:4 с прекрасен изстрел от фаул. Крайното 0:5 пък бе оформено в 89-ата минута, когато след центриране от корнер Матс Хумелс бе точен с глава.

Така Байерн очаквано преодоля първото си препятствие в турнира и вече чака какво ще отреди жребия за следващата фаза.