Динамо (К) се разигра след слабо първо полувреме (видео)

Динамо (Киев) записа четвърта победа от началото на сезона в украинското първенство. Столичният гранд разгроми с 3:0 гостуващия Зирка (Кировград), но успехът не дойде лесно. До почивката динамовци играха вяло и закономерно резултатът на полувремето бе 0:0. През втората част обаче разликата в класите бе очевидна. Още в 48-ата минута Диумерси Мбокани даде аванс на Динамо, а след това две попадения добави капитанът на тима Андрий Ярмоленко.

Динамо има 13 точки и е начело в класирането. Втори е шампионът Шахтьор (Донецк) с 9 точки, но и мач по-малко. Утре “миньорите” гостуват на Олександрия.

ДИНАМО (КИЕВ) - ЗИРКА 3:0
1:0 Д. Мбокани (48)
2:0 А. Ярмоленко (76) д.
3:0 А. Ярмоленко (79)