Бас Дост спаси Спортинг от домакински провал (видео)

Феновете на Спортинг (Лисабон) изхабиха много нерви по време на домакинския мач срещу Витория (Сетубал) от втория кръг на португалското първенство, но любимецът им Бас Дост отново ги зарадва. Холандският национал, който през миналия сезон стана голмайстор на Примейра лига, реализира дузпа в 86-ата минута и донесе минималния успех с 1:0.

Спортинг доминираше през цялото време, но една дузина пропуски пред вратата на противника запазиха нулевото равенство почти до края. В 85-ата минута бранител на Витория изблъска Дост в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, а холандецът хладнокръвно отбеляза.

Спортинг води в класирането с пълен актив от 6 точки преди останалите двубои от кръга.

СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) - ВИТОРИЯ (СЕТУБАЛ) 1:0
1:0 Б. Дост (86) д.