Славия не се даде на Гонзо на "Тича" (видео)

Отборите на Черно море и Славия завършиха наравно 1:1 в първия мач от петия кръг на Първа лига. Атанас Зехиров откри през първата част за домакините, но след почивката Георги Йомов изравни. Като цяло гостите от София се противопоставиха успешно на схемата на Георги Иванов и дори могат да съжаляват, че не си тръгнаха с три точки от "Тича", тъй през втората част по-чистите положения бяха в тяхна полза. Неприятната новина е, че трима футболисти бяха заменени принудително, а контузията на Витиня от "моряците" се оказа тежка - скъсан ахилес.

Началото бе по-добро за гостите от София. Първо Иван Минчев стреля опасно от фаул, но Емил Михайлов изби в корнер. Малко след това пък Илиас Хасани бе близо до това да си вкара автогол, след като изчисти в горната греда едно центриране по земя отдясно. Постепенно домакините изравниха играта и последваха опасни удари на Орлин Старокин и Витиня. Така в 38-ата минута Черно море откри резултата. При едно центриране от корнер топката бе избита от защитата на Славия, но попадна право на крака на Зехиров, който разстреля Георги Петков.

След почивката играта започна равностойно с атаки и към двете врати. "Белите" обаче изглеждаха все по-опасни в предни позиции и в крайна сметка в 72-ата минута Йомов направи 1:1. Иван Минчев центрира отлично към атакуващия халф и той с плонж с глава изравни. В следващите минути Славия можеше да стигне до победата, но на два пъти Ивайло Димитров пропусна от удобни позиции.

В класирането Черно море остава на първа позиция - вече с актив от 11 точки, събрани от три победи и две равенства. Славия от своя страна е с пет и заема осмо място в подреждането.