Девойките с трета победа на Европейското в Дъблин

Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години записа трета победа в група "А" на европейското първенство в дивизия "В", което се провежда в Дъблин.

В последния си мач от груповата фаза тимът на Таня Гатева победи Финландия с 91:87 (25:22, 17:21, 20:14, 19:24, 10:6) след продължение. Така България завърши първия етап на първенството с 3 победи и 2 загуби, а третото място в групата ще прати тима ни да играе за разпределение на местата от 9-о до 16-о.
Срещата с Финландия бе доста равностойна, като трудно някой от двата тима успяваше да се откъсне с повече от 5-6 точки напред в резултата.

В крайна сметка допълнилни 5 минути бяха нужни за определянето на победителя, като в тях българският тим бе по-продктивен и успя да се справи с коравия скандинавски съперник.

Янина Тодорова вкара 30 точки за България, с 24 приключи Гергана Иванова, а Катрин Стоичкова приключи с 12. За Финландия Лота Май-Лахтинен вкара 22 точки.

В първия си мач от втория етап България ще играе с тима на Исландия, който остана на четвърто място в група "В".