Ботев Пд грабна Суперкупата на България след дузпи (видео)

Ботев (Пловдив) грабна Суперкупата на България. "Канарчетата" се наложиха над Лудогорец след изпълнение на дузпи с 6:5. В редовното време, мачът, който се игра на стадион "Лазур" в Бургас, завърши 1:1. След днешния неуспех почти сигурно Георги Дерменджиев ще напусне поста на старши треньор.

Първото попадение в срещата бе дело на Тодор Неделев в 16-ата минута. Вандерсон изравни в 48-ата минута.

Суперкупа на България Лудогорец - Ботев (Пловдив)
В 10-ата минута Лазар Марин отправи силен изстрел, но Хорхе Броун се хвърли и изби.

В 16-ата минута Тодор Неделев изведе своя отбор напред в резултата, след красив гол от пряк свободен удар за 0:1.

"Орлите" реагираха като попарени и до края на първата част не оставиха никакъв шанс на своя опонент. Лудогорец атакуваше, а Ботев се бранеше и разчиташе предимно на контраатака. Футболистите на Георги Дерменджиев обаче направиха доста пропуски.

В 28-ата минута късметът бе на страната на "канарчетата". Марселиньо нацели страничния стълб след изпълнение на фаул.

Минута по-късно българският шампион отново бе на крачка от гола. Вандерсон шутира остро и Кайзер парира. При добавката Абел Анисе не успя да нацели добре топката и пропусна добра възможност да изравни.

В 39-ата минута Сисиньо пропусна добра възможност за гол, след като не успя да нанесе удар от няколко метра.

В самия край на първата част Ботев оцеля като по чудо. Анисе стреля, кълбото се удари в крака на Клаудио Кешеру и срещна горната греда.

Последва нова скоростна атака на "орлите". Вирджил Мисиджан бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да се възползва от изгодната ситуация.

Лудогорец стартира ударно второто полувреме и логичното се случи. Атака като по учебник завърши с гол във вратата на символичните гости за 1:1. Кешеру получи топката и продължи към връхлитащия Вандерсон. Крилото отбеляза с майсторски удар по диагонала, като преди да навеси мрежата кълбото срещна гредата.

В 57-ата минута удар на Фернандо Виана премина близо до страничния стълб на вратата на Броун.

Ботев (Пловдив) вдигна суперкупата на България Оттук до края на мача темпото падна. Двата тима нарушиха играта си и единствено успяха да разменят по една опасност, която не доведе до гол. Така се стигна до изпълнения на дузпи и тимът от Пловдив излезе победител. Пропуск от бялата точка направи Марселиньо, който се оказа решаващ.