Григор Димитров и Дел Потро с убедителна победа на старта в Монреал

Григор Димитров и Хуан Мартин дел Потро победиха с 6:3, 6:2 Райън Харисън и Майкъл Винъс в среща от първия кръг в схемата на двойки от турнира от сериите Мастърс в Монреал. Следващите съперници на българина и аржентинеца са легендарните братя Боб и Майк Брайън, които са поставени под номер 4 в схемата и пропуснаха първия кръг.

Димитров и Дел Потро започнаха лошо мача и загубиха първия си сервис гейм, но това се оказа изолиран случай и те не повториха повече грешката си до края на мача. Губейки с 0:3, двамата записаха три поредни пробива, спечелиха следващите седем гейма и дръпнаха значително в резултата. Нови пробиви в четвъртия и осмия гейм на втория сет пък затвориха мача в 57-та минута.

Димитров и Дел Потро спечелиха 25 от 32 разигравания на първи сервис срещу американеца и новозеландеца и се възползваха от пет от общо седем разигравания за пробив.