Младостта шокира опита в епичен финал на женския троен скок в Лондон

Младостта победи опита в епичен финал на тройния скок при жените на Световното първенство по лека атлетика в Лондон. Юлимар Рохас се представи блестящо и отмъкна титлата със само два сантиметра аванс пред записалата личен рекорд в английската столица звезда в дисциплината Катерине Ибаргуен.

Венецуела за първи път видя знамето си издигнато най-високо от всички останали на планетарно първенство в този спорт, след като 21-годишната Рохас скочи 14.91 метра, а 33-годишната Ибаргуен остана само на два сантиметра от нея във вълнуващото съревнование между двете. Седем пъти лидерството в класирането се разменяше по време на шестте опита на финалистките, като на предпоследното си скачане венецуелката записа шампионския си резултат.

Така Ибаргуен видя как защитата на титлата ѝ се изплъзва, като дори сериозната подкрепа на публиката не можа да я изведе до по-добро изпълнение в сектора. На трета позиция с 14.77 завърши олимпийската шампионка от 2012 година Олга Рипакова от Казахстан. Златната медалистка от Рио 2016 и хегемонка в дисциплината в последните години Ибаргуен трябваше да се примири, че господството ѝ е приключило, заради рейда на новото поколение в лицето на 12 години по-младата Рохас, която попречи на колумбийката да вземе трета поредна световна титла.