Калинич блести срещу Волфсбург

Хърватският нападател Никола Калинич, който е спряган за трансфер в Милан, изигра много силен мач за Фиорентина. Таранът на "виолетовите" донесе победата с 2:0 при гостуването в контролата на Волфсбург.

Деветката на Виола бе много активен, като пропусна две възможности за гол, но в 38-ата минута прати топката в мрежата. Той бе изведен зад защитата, като изпревари стража на домакините, след което с техничен удар се разписа.

През втората част Калинич продължи да тормози защитата в "зелено". Именно след една самостоятелна акция, подаде технично към Федерико Киеза, който с удар от 20 метра удвои в 50-ата минута. Италианският национал прати топката първо в лявата греда, но след това коженото кълбо влезе във вратата.

Наставникът Стефано Пиоли бе изключително доволен от представянето на Фиорентина след срещата. Треньорът не скри желанието си, Калинич да остане на "Артемио Франки".