Сандро Рамирес вкара първия си гол за Евертън (видео)

Евертън завърши наравно със Севиля - 2:2, в последната си проверка преди началото на сезона в Премиър лийг. Едно от новите попълнения на "карамелите" - Сандро Рамирес, отбеляза първия си гол за мърсисайдци. Той се разписа едва 34 секунди след първия съдийски сигнал на "Гудисън парк". Евер Банега (58', 61') направи пълен обрат с два гола, вторият от които от дузпа, в рамките на четири минути през втората част. Кевин Миралас изравни от дузпа в 81-вата минута.

Така Евертън, който преди три дни победи Ружомберок и се класира са плейофите за влизане в групите на Лига Европа, завърши предсезонната си подготовка без нито една загуба. В първия кръг от Премиър лийг "карамелите" ще срещнат Стоук Сити.

Роналд Куман заложи на схема с трима в атака, като Сандро и Уейн Рууни действаха по двата фланга, а на върха на нападението започна Доминик Калвърт-Люин.

За Севиля това бе трети пореден английски съперник в подготовката, като преди това отборът победи Арсенал и загуби от Саутхамптън.