Лудия наби Раниери на старта във Франция (видео)

Отборът на Лил разби с 3:0 Нант в първия мач на двата отбора в новия шампионат на Лига 1. Срещата бе дебют за наставниците на двата тима, като Марсело Биелса - Лудия се поздрави с престижен успех над Клаудио Раниери.

През първата част двата тима не намериха правилния път към вратата, но след почивката домакините бяха тотален хегемон на терена и стигнаха до три безответни попадения. Резултатът бе открит от Жуниор Алонсо в началото на втората част, а в средата на полувремето Никола де Превил от дузпа и Анвар Ел-Гази добавиха още две попадения за Лил, с което подпечатаха отличния старт на тима си в новия шампионат на Франция.