Люти спечели шестте обиколки на "Бърно" в Moto2 (видео)

Томас Люти спечели съкратеното до шест обиколки състезание за Гран При на Чехия от клас Moto2. Той завърши с пет секунди преднина пред Алекс Маркес също с Kalex, а Мигел Оливейра с КТМ допълни подиума.

В първото състезание Оливейра стартира най-добре, но Матия Пазини го изпревари още в първата обиколка. След това обаче заваля дъжд и маршалите развяха червения флаг, а малко преди него Сандро Кортезе и Доминик Егертер отпаднаха с катастрофи.

Състезанието беше подновено по реда от последната обиколка преди червения флаг, което постави Пазини начело. Люти обаче направи старта на живота си, след като тръгна седми, но влезе първи в завоя и остави Маркес зад себе си. Пазини пък излезе от пистата в своя старт номер 200, който завърши неочаквано рано.

Люти спечели състезанието пред Маркес и остана пред него в генералното класиране. Първи все още е Франко Морбидели с Kalex, който води със 17 точки пред швейцареца и си осигури състезателно място в най-високия клас на световния мотоциклетизъм за сезон 2018.