Миньор (Пк) разби ЦСКА 1948 в контрола

Миньор (Перник) разби с 4:1 ЦСКА 1948 в контролен мач. Срещата се игра на стадион "Миньор" в Перник и събра повече от 400 зрители в късния съботен следобед. Томислав Павлов, Илиян Христов, Георги Ризов и Любомир Христов отбелязаха попаденията за перничани. Костадин Хазуров реализира единствения гол за "червените" на връх рождения си ден.

Първото полувреме не предложи кой знае какви футболни качества. Играта се развиваше предимно в центъра на терена. Малко преди края на първата част Андон Гущеров уцели греда. Двата отбора се разделиха на почивката при резултат 0:0.

Втората част започна с домакински натиск. В 49-ата минута Тони Стоичков извърши грубо нарушение в близост до наказателното поле и получи втори жълт и съответно червен картон. При изпълнението на фаула Томислав Павлов откри за 1:0. Четири минути по-късно гостите се възползваха от численото превъзходство на терена и Илиян Христов покачи на 2:0. В 65-ата минута резултатът вече бе класически след гол на Георги Ризов.

Малко по-късно последва самостоятелна акция отдясно на Костадин Хазуров, който отбеляза за 1:3. Веднага след това главният съдия посочи бялата точка, но домакините не успяха да се възползват. В 83-ата минута Любомир Христов оформи крайното 4:1. Това бе последна проверка за възпитаниците на Валентин Илиев преди старта на шампионата. На 12 август (събота) ЦСКА 1948 е домакин на Беласица в мач от първи кръг на Трета лига.

Снимка: cska1948.bg