Ювентус не смогна на темпото на Тотнъм (видео)

Тотнъм показа далеч по-стойностна игра от финалиста в Шампионската лига Ювентус и го победи с 2:0 в контрола, играна на полупразния “Уембли” в Лондон. Проверката беше последна и за двата тима преди старта на сезоните съответно в Англия и Италия. Хари Кейн (10’) и Кристиян Ериксен (52’) вкараха головете, а отделно домакините удариха и две греди. На два пъти стълбовете попречиха и на гостите, но това се случи към края на срещата, когато за лондончани на терена бяха доста от по-младите играчи.

“Шпорите” бяха с класа над своя съперник, като това си личеше най-вече във физическата форма. До 65-ата минута Маурисио Почетино беше извършил само една смяна и то принудителна, а в същото време торинци направиха четири промени още на почивката.

Тотнъм - Ювентус 2:0 (контрола)

И двамата треньори заложиха на постройки 4-2-3-1. Новото попълнение на торинци Дъглас Коща започна като титуляр и заедно с Пауло Дибала и Марио Манджукич действаше зад изнесения най-напред Гонсало Игуаин. На другата врата опасности се очакваха от голмайстора на Премиършип Хари Кейн и неговите съотборници Деле Али и Кристиян Ериксен. И те дойдоха много бързо, след като още в 10-ата минута Кейн забоде кълбото в мрежата след прецизно центриране на Киърън Трипиър.

Англичаните превъзхождаха тотално през първия четвърт час, след което чак съперникът се събуди. Силната игра на Муса Сисоко по дясното крило - довела до ограничаването на Алекс Сандро и Манджукич - пренасочи опитите на италианците за атака през центъра чрез Дибала и отдясно чрез Коща. Взетият от Байерн (Мюнхен) футболист обаче прекаляваше с опита си за индивидуална игра. Юве все пак създаде няколко шансове, но само Игуаин веднъж успя да накара Юго Лорис да покаже класа.

При контраатака в 34-ата минута Дембеле пробяга почти целия терен, за да стреля в левия страничен стълб. Малко след това необмислено връщане на Миралем Пянич към Джанлуиджи Буфон едва не завърши с втори гол на сметката на отбора на Маурисио Почетино.

Втората част започна с още по-силен натиск на домакините, които трудно губеха топката. Футболистите в бели екипи се движеха повече, бяха по-агресивни, което, прибавено към нюха на Ериксен и Али, доведе до втория гол. В 52-ата минута датчанинът беше изведен сам срещу вратаря, а Квадво Асамоа покри засадата. Последва логичното - 2:0 за Тотнъм.

Три минути след това Кейн удари нова греда зад Буфон.

Тук някъде италианците намериха сили да изнесат играта напред и последваха две добри възможности пред Дибала, но в единия случай топката мина край гредата, а в другия Лорис спаси. Юве обаче не успя да постави под въпрос успеха на лондончани, независимо че постепенно Почетино вкара в игра някои от младите футболисти на клуба.

Едва в 80-ата минута Мойс Кийн застраши отново Лорис с удар в гредата, а пет минути след него същото стори и Хуан Куадрадо.

Тотнъм открива похода си в първенството с гостуване на новака Нюкасъл на 13 август, докато в същия ден Юве излиза срещу Лацио в мача за Суперкупата на Италия.

ТОТНЪМ - ЮВЕНТУС 2:0