Селтик стартира по шампионски

Селтик започна сезона с убедителна победа над Хартс с 4:1 на "Селтик Парк". “Детелините”, които ще се опитат да стигнат до седма поредна титла, бяха повече от убедителни, като се разиграха през втората част, когато паднаха три от попаденията за домакините. Отборът на Брендън Роджърс не допусна нито една загуба в шампионата миналия сезон и по всичко личи, че ще бъдат над останалите и този.

Срещата бе отчетена и с годишнина, тъй като точно преди 10 години “детелините” за последно загубиха в първия кръг от сезона като доманики, а през 2007 г. бе и последният път, в който Хартс спечели на “Селтик Парк”. “Сърцата” днес бяха водени от  Джон Дели, след като Йън Катро бе уволнен преди няколко дни.

Още от самото начало Селтик доминираше и можеше да открие резултата в третата минута. Тогава Нир Битон бе оставен непокрит след ъглов удар, но израелецът не насочи добре топката с глава. След няколко опасни атаки логичното се случи в 28-ата минута. Лий Грифитс откри резултата, след като получи дълго подаване от Битон. Нападателят преодоля вратаря и прати топката в мрежата.

Малко след почивката Кристоф Бера можеше да изравни, след като надскочи отбраната на съперника след корнер, но ударът му с глава не бе достатъчно силен. В 50-ата минута Селтик удвои аванса си след поредните неразчетени изяви на защитата на Хартс след ъглов удар. Опит за изчистване на Аарън Хюз завърши с пращане на топката на крака на Скот Синклер на задната греда и за него не бе проблем да я прати в опразнената мрежа.

Грифитс направи 3:0 в 63-ата минута. Шотландският нападател се възползва от центриране на Калъм Макгрегър и с глава се разписа. Десет минути по-късно и Макгрегър също се записа сред голмайсторите. Той получи подаване от Синклер на границата на наказателното поле и с мощен удар не остави шансове на Джак Хамилтън. Хартс все пак стигна до почетен гол. Това стана седем минути преди края, когато Гонсалвеш получи добър пас от Джум, справи се със Симунович и със силен удар заби топката покрай Крейг Гордън.