Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Левски на колене пред Илиан Илиев, съдия поряза тежко "сините" (видео+галерия)

Отборът на Левски се сгромоляса на стадион "Трейс Арена"! "Сините" записаха първо поражение през този сезон, след като отстъпиха с 0:2 на Верея в мач от 4-ия кръг на Първа лига. Столичани не играха добре, но съдията Владимир Вълков и помощниците му също помогнаха за този резил на 26-кратните шампиони на България. Той и колегите му зачетоха първото попадение на домакините, дело на Георги Андонов в 3-ата минута, което бе от положение на засада, а в края на първата част бе отменен чист гол на Димитър Пиргов за 1:2.

Все пак играчите, водени от Асен Букарев, загубиха заслужено, тъй като не промениха нищо в играта си след напускането на Николай Митов. Отново се видя липсата на лидери, а също така и фактът, че "сините" не са отбор. Новият треньор Делио Роси със сигурност е останал разочарован от видяното по телевизора, след като гледа мача в Рим. Бившият треньор на Лацио ще има изключително много работа, за да успее да вдигне Левски, който вече години наред се лута, а също така прави едни и същи грешки, както на терена, така и в ръководството.

Верея - Левски 2:0 Головете в мача бяха дело на Георги Андонов (3) и Венцислав Бенгюзов (29), които са първи за двамата през тази кампания. Централният защитник на гостите Пиргов дори бе изгонен в 83-ата минута за втори жълт картон, като ще бъде извън строя за първата среща на италианския треньор. Легендата на "сините" Илиан Илиев пък постигна първи исторически успех за Верея над Левски.

Собственикът на столичани Спас Русев пристигна на стадиона в Стара Загора с личния си автомобил и изпълнителния директор Красимир Иванов. Той се снима с фенове преди срещата, но след 30-ата минута настроението му не беше никак позитивно.

Верея - Левски 2:0 Новата звезда на Левски Габриел Обертан дебютира като титуляр за "сините". Именно това бе единствената промяна в стартовите 11 от успеха с 2:0 над Витоша (Бистрица). Бившият играч на Манчестър Юнайтед смени Васил Панайотов. Атаката се водеше от Серджиу Буш, а Жуниор Мапуку отново бе резерва. Илиан Илиев направи две промени от победата с 1:0 над Етър в Ловеч. Салим Керкар и Валери Домовчийски смениха Мехди Фенуш и Илиян Йорданов.

Верея - Левски 2:0 Още в третата минута Георги Андонов вкара страхотен гол във вратата на Божидар Митрев. Той получи топката от Елиаш да Силва, който изпревари Димитър Пиргов и свали топката с гърди към седмицата на домакините, последният пък просто не остави шансове на Митрев, след като прати топката в горния десен ъгъл. Попадението обаче трябваше да бъде отменено, тъй като при подаването на Мехди Фенуш с глава към Елиаш бразилецът бе в положение на засада.

Верея - Левски 2:0 В 16-ата минута Енчев изби топката пред Вутов, който чакаше центриране на Прохазка. Хубава атака на домакините в 29-ата минута доведе до втори гол във вратата на Митрев. Елиаш пусна топката между краката на Ангелов, като изведе Бенгюлзов, който не пропусна и удвои.

Верея - Левски 2:0 Десет минути по-късно чист гол бе отменен на Димитър Пиргов заради несъществуваща засада. Централният бранител прати топката в мрежата. Преди това Георги Аргилашки с отличен рефлекс изби удар на Прохазка в горната греда, а бранителят бе най-бърз и реализира, но попадението му отменено несправедливо, тъй като бе покрит от защитата.

Верея - Левски 2:0 На почивката Жуниор Мапуку влезе на мястото на Рошу. "Сините" започнаха да атакуват повече, като се опитваха да пробият защитата на Верея по крилата. Обертан няколко пъти центрира, Цветкович също, но до голови положения и точни удари не се стигна.

Станислав Иванов и Франсис Нар също влязоха в 66-ата минута, като замениха Обертан и Вутов, а Левски продължи да атакува, но без идея как да вкара гол.

Верея - Левски 2:0 Седем минути преди края Димитър Пиргов бе изгонен. Бранителят получи втори жълт картон за нарушение срещу Фенуш, което още повече усложни ситуацията на гостите. Малко след това Здравко Илиев отнесе Мики Орачев по дясното крило, но останал сам срещу Митрев стреля в аут, като пропусна да направи победата на Верея още по-убедителна.

Верея - Левски 2:0 Така два месеца, след като Верея изпусна исторически триумф с дузпи на "Герена" в баража за Лига Европа, клубът, който кара едва втори сезон в родния елит, вече има победа и над "сините", след като преди година надделя с 1:0 над ЦСКА-София.

Миналия сезон в първенството Левски записа две победи с общ резултат 5:0, а в баража двата тима завършиха 1:1.

Верея - Левски 2:0 Другата седмица Левски приема Дунав в дебюта на Делио Роси, докато Верея има много тежко гостуване на Лудогорец в Разград. "Сините" имат четири точки, но и мач по-малко, докато играчите на Илиев вече са с шест точки от четири мача.

ВЕРЕЯ - ЛЕВСКИ 2:0
1:0 Андонов (3)
2:0 Бенгюзов (29)

ВЕРЕЯ: Георги Аргилашки, Здравко Илиев, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемия, Костадин Слаев, Осман Балде, Венцислав Бенгюзов, Меди Фенуш, Елиаш да Силва, Илиян Йорданов, Георги Андонов