Рено пред Sportal.bg: Грешката в бокса лиши Хюлкенберг от шесто място в Унгария

Според отбора на Рено скоростта на Нико Хюлкенберг в Гран При на Унгария е била достатъчна за класиране на германеца веднага след фаворитите от Ферари, Мерцедес и набиращия скорост тим на Ред Бул. Пред екип на Sportal.bg техническият директор на Рено Алан Пермейн заяви, че ако не беше проблемът в бокса със заяла гайка при смяна на гуми, то Хюлкенберг със сигурност е щял да изпревари Фернандо Алонсо. Това означава класиране на шесто място, веднага зад Макс Верстапен от Ред Бул. За съжаление след забавянето Хълк остана извън зоната на точките на "Хунгароринг".

"Всички в отбора очаквахме да спечелим много точки в Унгария. Знаехме, че с подобренията скоростта ни ще е добра. Нико направи перфектно състезание до проблема, който се появи в бокса при смяната на гумите. Беше по-бърз от Фернандо Алонсо и със сигурност щеше да го изпревари за шестото място", коментира Алан Пермейн.

"Хюлкенберг спечели всичките точки за Рено от началото на годината и заслужаваше още осем за шестото място, но такива неща се случват в моторните спортове. Ще имаме още шансове до финала на сезона и не трябва да ги изпускаме", завърши той.
Френският тим направи огромна крачка напред в развитието си, след като миналата година дори не можеше да си помисли да финишира близо до лидерите. През цялата 2016 година Рено спечелиха общо 8 точки.

От началото на сезон 2017 Нико Хюлкенберг свърши работата си по най-добрия начин и вече спечели общо 28 точки до лятната почивка. Остават още девет състезания и въпреки изпуснатите точки в Унгария борбата в класирането при конструкторите вече не изглежда изгубена.