Атлетик (Билбао) разби мечтите на Динамо Букурещ

Атлетик Билбао разгроми гостуващия Динамо Букурещ с 3:0 в реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа. След 1:1 в първата среща, румънците таяха надежди, че могат да изненадат и елиминират по-класния си опонент. Те обаче бяха разбити на “Сан Мамес”, въпреки че отправиха цели 13 изстрела към вратата на съперника.

“Баските” нанесоха своя съкрушителен удар в средата на първото полувреме. В 24-ата минута Раул Гарсия бе точен, след като бе най-съобразителен в наказателното поле. Той отклони топката с глава след страхотно воле на Оскар де Маркос и даде аванс на своя тим.

Само 5 минути по-късно опитният полузащитник отново вдигна на крака публиката по трибуните с перфектен изстрел от въздуха. Бенят центрира от десния фланг, а Гарсия вкара топката във вратата от малък ъгъл.

През второто полувреме Динамо хвърли всички сили в атака, но вместо да намали изоставането си, получи трети гол в своята врата. Негов автор бе Ариц Адурис. Голмайсторът на Атлетик бе точен пет минути преди края на редовното време.

Това бе пети пореден домакински успех за отбора от Билбао в домакински мач от Лига Европа. В последните си 13 двубоя у дома от надпреварата “червено-белите” имат само едно поражение.

Те не бяха част от европейските турнири през миналия сезон и са на един квалификационен кръг от завръщане в Лига Европа. През сезон 2015/16 Атлетик достигна 1/4-финалите, а година по-рано отпадна в първия кръг от елиминационната фаза.

“Баските”, които са водени от новия треньор Хосе Анхел Сиганда, очакват да разберат съперника си в петък от 14:00, когато ще бъде теглен жребия за плейофния кръг на турнира.