Вторият отбор на Валенсия громи с 4:0 за първата победа на Любо Пенев

Воденият от Любослав Пенев отбор на Валенсия-Местая постигна първа победа в контролните мачове. След като инкасира поражения от Лорка и УКАМ Мурсия, сега дублиращият отбор на Валенсия разгроми с 4:0 Кастейон. Това беше и първа проверка за играчите на бившия селекционер на България като домакини.

Отборът на Пенев се похвали преди мача с ново попълнение- вратарят Анхел де ла Калсада, който идва от Бетис със свободен трансфер. Валенсия-2 доминираше през цялото време, но първата част завърши без голове. Веднага след началото на второто полувреме Жорди Санчес откри резултата, а в рамките на 5 минути между 72-ата и 77-ата минута Рафа Мир наниза хеттрик и оформи крайното 4:0. Освен четирите гола момчетата на Любо удариха и греда, както и създадоха още добри възможности пред вратата на Кастейон.

Пенев пое дубъла на Валенсия в момент, в който 14 играчи си бяха тръгнали, но постепенно той започна да добавя нови имена и играта започна да се получава. "Пристигането на Любо Пенев отново в клуба, в който направи име в Испания, е свеж полъх и за младите играчи, които ще се опитат да влязат в сериозния футбол. В типичния си рязък стил, съчетан с тънко чувство за хумор, Пенев започва да изгражда един добър колектив, пише местният вестник Las Provincias.