Трима нови шампиони триумфираха в Деветия вечерен турнир „Лото“

Трима нови шампиони излъчиха надпреварите в трите категории на Деветия вечерен турнир „Лото“, който се игра на кортовете на комплекс „18.82“. При напредналите шампионската тениска на „Лото“ спечели Мирослав Георгиев, който надигра категорично Николай Топалов с 2:0 сета. При средно напредналите първи стана Валентин Бонев, наложил се над Мирослав Василев с 2:1 сета, а при начинаещите титлата извоюва Юлиян Йорданов.

Състезанието при напредналите в Деветия вечерен турнир предложи много оспорвани мачове и още на полуфиналите, след като Мирослав Георгиев елиминира Цветан Иванов, а Николай Топалов победи Ивайло Боджаков стана ясно, че ще има нов шампион. Двамата излязоха на финала силно мотивирани и започнаха мача си доста изнервени. Мирослав поведе с 3:1 гейма, но след това допусна пробив. При 3:2 обаче той успя отново да пробие сервиса на съперника си и да вземе първия сет.

Във втория сет Мирослав доминира на корта, а тактиката му да натиска бекхенда на Николай се оказа печеливша. Той проби съперника още в първия му сервис гейм, задържа преднината си до края на сета и затвори мача с резултат 4:2, 4:1.

„Доволен съм от представянето си, защото успях да контролирам двубоя и играта ми се получаваше – каза Мирослав, след като взе шампионската тениска на „Лото“. – Николай има много добър форхенд и атакува всяка мека топка. Стараех се да държа топката дълбоко в полето и да не му позволявам да е агресивен. Излизах често на мрежата и атакувах втория му сервис, което се оказа печеливша стратегия. Това е третият ми сезон в Интерактив тенис и първата ми победа след два загубени финала при най-добрите. Преди година получих сериозна контузия и се наложи да почивам шест месеца, но сега пак съм във форма. Турнирите на лигата ми харесват, защото подобрявам играта си, а най-ценното е, че можеш да смениш часа и деня на мача си. За разлика от другите турнири, които са ежедневни, в ИТЛ се играе вечер и така човек разполага с времето си. При първа възможност отново ще се включа, за да защитя титлата си.“

В надпреварата при средно напредналите Валентин Бонев победи Мирослав Василев с 2:1 сета (4:2, 2:4, 8:6). Мачът започна равностойно, но при 2:2 Мирослав проби сервиса на Валентин и взе първия сет. Във втория сет, при 2:2 спря осветлението, а смяната на корта се оказа решаваща за изхода на двубоя. Кратката почивка даде шанс на Валентин да се мобилизира и при 2:2 той успя да пробие и да спечели сета с 4:2. В решаващия тайбрек сет Мирослав стигна пръв до мачбол, но Валентин го отрази, взе следващите две разигравания и спечели срещата.

„Мачът беше много оспорван и съм щастлив, че спечелих – коментира шампионът. – Все още имам контузия в рамото и не мога да бия пълноценно сервиси. Мирослав не играе със силни завършващи удари, но връща топката стабилно и чака грешка на противника. Освен това той беше в отлична физическа форма и демонстрира невероятен бекхенд слайс. Затова при 1:2 във втория сет бях отписал мача, но след като сменихме кортовете играта ми тръгна по-добре. Това е първият ми спечелен турнир в Интерактив тенис, но за пръв път показах постоянна и стабилна игра. Промених мисленето си и това се отрази на представянето ми на корта. Искам да поздравя Мирослав за честната игра и спортменското поведение. Мачът беше много приятен и спокоен. Който и да беше победил, заслужаваше титлата. Ще продължа да участвам в турнирите на ИТЛ, защото това е шанс да играеш с много различни хора. Тук намерих много партньори, с които играем и в свободното време.“

Вечерните турнири „Лото“ продължават със срещите при начинаещите от Десетия турнир. Мачовете се играят на тенис клуб „Диана“, а до петък е отворено записването и за надпреварата при средно напредналите. Повече информация за състезанието и за записването може да получите на сайта на Интерактив тенис.