Ново драматично равенство донесе радост на Ница срещу Аякс (видео)

Отборите на Аякс и Ница не успяха да излъчат победител и в реванша помежду си от 3-ия предварителен кръг на Шампионската лига. Първият мач във Франция завърши 1:1, а в днешната среща резултатът бе 2:2. Двата гола на чужд терен обаче се оказаха решаващи и пратиха французите напред в турнира, докато холандският гранд ще трябва да се задоволи с участие в Лига Европа.

Срещата се разви доста драматично, като гостите първи взеха преднина още в 3-ата минута. Те организираха хубава контра, удар на Мелю бе отразен от вратаря, но Арно Соке довкара топката за 0:1.

След това Аякс съумя да направи пълен обрат. В 26-ата минута Ван де Беек получи пред наказателното поле, финтира двама защитници и вкара за 1:1. В 56-ата минута пък топката бе центрирана за Виргевер в пеналта, той с глава свали за Санчес, който отблизо отбеляза за 2:1.

Така домакините на "Амстердам Арена" почти се виждаха в следващата фаза, но в 79-ата минута гостите организираха красива атака, Валентен Ейсерик подаде за Жан Микаел Сери в наказателното поле, той с пета върна към Венсан Марсел, който отблизо бе точен за крайното 2:2 и класира отбора си в следващата фаза.