Доминик Тийм се класира за третия кръг във Вашингтон

Поставеният под номер 1 в схемата Доминик Тийм се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове във Вашингтон с награден фонд над 2 млн. долара. Австриецът победи с 6:3, 6:3 срещу Хенри Лаасконен за 63 минути игра.

Тийм загуби само осем точки при собствен начален удар и не допусна нито една възможност за пробив в двубоя си с швейцареца. Това беше първи мач на твърда настилка за австрийския тенисист от март 2017 година.

Доминик Тийм се завърна на корта след драматичната си петсетова загуба срещу Томаш Бердих в четвъртия кръг на "Уимбълдън" това лято. В следващия кръг австриецът ще играе срещу победителя от срещата между Кевин Андресън и Малек Джазири.

Осмият поставен в схемата Джак Сок се класира за третия кръг във Вашингтон за трета поредна година. Представителят на домакините победи трудно със 7:6 (2), 7:6 (2) срещу Мариус Копил от Румъния. Двубоят между двамата беше отложен с повече от три часа заради валежи от дъжд, а Сок си осигури успеха от втория мачбол.

На турнира в столицата на САЩ участват още Григор Димитров, бившият шампион Кей Нишикори, Милош Раонич и Ник Кирьос.