Нигерия завърши наравно с ДР Конго

Участникът на световното първенство Нигерия получи късен гол от дузпа за равенство 1:1 срещу ДР Конго в приятелски мач, игран в Порт Каркорт. Това беше последната контрола на "суперорлите" в Африка.

Нигерийците, които ще продължат подготовката си на европейска земя, поведоха в резултата в 15-та минута с гол на родения в Холандия защитник Уилям Троост Еконг. Те обаче направиха нарушение в наказателното си поле в 78-та минута и нападателят Бен Маломго вкара за крайното 1:1.

Нигерийците ще играят контрола с Чехия, преди да се отправят към Русия. Там те ще срещнат Хърватия, Исландия и Аржентина.