Колорадо обърна два пъти Сан Франциско в Деня на незнайния воин (видео)

Тревър Стори удари троен хоумрън в 1-вия ининг, а Крис Янета вкара победната точка в 10-ия, за да може Колорадо Рокис да спечели с 6:5 домакинството си срещу Сан Франциско Джайънтс от редовния сезон на МЛБ. Двубоят се игра тази нощ на ст. "Куурс Фийлд" в Денвър и бе част от националните чествания по случай Деня на незнайния воин в САЩ.

В памет на безбройните жертви, дадени от американската армия по цял свят, всички отбори от Висшата лига по традиция облякоха бейзболни униформи с цветови акценти в камуфлажно зелено. Т. нар. Мемориален ден се отбелязва ежегодно в последния понеделник на май.

Началото на мача нощес бе отложено с почти един час заради изсипал се дъжд над стадиона в Колорадо. След 55-минутно забавяне гостите от Калифорния бързо поведоха в резултата благодарение на двоен хит с 2 RBI на Евън Лонгория за 0:2 в 1-вия ининг. Домакините веднага обърнаха посоката с тройния изстрел на Стори, но по-късно трябваше да наваксват нов пасив.

В 3-тия двата тима си размениха по една точка – в отварянето "гигантите" изравниха на 3:3 с хоумрън на Горкис Ернандес, а в затварянето "скалистите" отново излязоха напред с RBI-сингъл на Йън Дезмънд.

Поредният обрат настъпи в 6-ия ининг, когато атаката на Сан Франциско прибра двама рънери благодарение на втори двоен хит на Лонгория, последван при 2 аута от единичен на пинч-хитъра Пабло Сандовал за 4:5.

Саможертвен флай на Дезмънд в 8-ия доведе до ново равенство, което се запази и след последния от редовните 9 ининга. В първата допълнителна част риливърът на Рокис Брайън Шоу (W 2-3) изработи чиста защита и даде шанс на нападението да затвори мача.

Той не бе пропуснат и батерите на Колорадо позволиха на клоузъра на Джайънтс Хънтър Стрикланд (L 2-2) да направи само 1 аут. Атаката започна с база за боли на Нолан Аренадо и продължи с флайаут на Стори. После Карлос Гонсалес бе разходен умишлено, а Дезмънд напълни базите с единичен хит за реда на Янета. Кетчерът на домакините материализира златната възможност с RBI-сингъл в центъра, удряйки осмия победен хит в кариерата си и първи след 2016 г.

"Където и другаде да беше ударена тази топка, щеше да е дабъл плей. Той просто я прокара през точното място", примири се мениджърът на Сан Франциско Брус Бочи.

Колорадо Рокис - Сан Франциско Джайънтс 6:5 (10 ининга)