Франция започна ударно подготовката за Мондиала (видео)

Националният отбор на Франция по футбол започна с победа подготовката си за световното първенство в Русия. “Петлите” надиграха с 2:0 Ейре в приятелски мач, игран на “Стад дьо Франс” в Париж. Точни за успеха на домакините бяха Оливие Жиру в 40-ата и Набил Фекир в 44-ата минута. Двубоят бе ръководен от българския рефер Георги Кабаков.

Франция доминираше в мача и в края на първото полувреме материализира превъзходството си. Първо в 40-ата минута след центриране от корнер Жиру се извиси и стреля с глава, ударът му бе спасен, но той отново стигна до топката и отблизо я прати във вратата.

Четири минути по-късно Набил Фекир се освободи в пеналта и отправи удар, вратарят Колин Дойл успя да се намеси и да избие топката, но тя много куриозно мина зад гърба му и се търкулна във вратата за 2:0.

“Петлите” пропуснаха още няколко положения в двубоя и можеха да се поздравят и с по-изразителен успех, ако бяха по-точни в завършващата фаза.

Франция ще изиграе още две контроли преди световното срещу Италия на 1 юни и срещу САЩ на 9 юни.

ФРАНЦИЯ: Манданда, Сидибе (Павар 82), Рами, Юмтити (Кимпембе 64), Менди (Ернандес 63), Толисо (Погба 77), Нзонзи, Матюиди, Мбапе (Дембеле 77), Жиру, Фекир (Гризман 64)

ЕЙРЕ: Дойл, Коулмън,  К.Лонг (Ш. Уилямс 80), Дъфи, Д. Уилямс (Дохърти 82), Райс, О’Доуда (Бърк 70), Браун (Артър 59), Уолтърс (Мейлър 59), Маклийн, Ш. Лонг (Джъдж 70)