Каляри оцеля, Аталанта ще играе в ЛЕ

Отборът на Каляри надви този на Аталанта с 1:0 в среща от последния 38-ми кръг на Серия А, изиграна на “Сардиния Арена”. Победният гол бе дело на Лука Чепители в 87-ата минута. Така Каляри завърши на спасителното 16-о място с 39 точки, само с две повече от изпадналия Кротоне. Аталанта пък официално се класира за Лига Европа със 7-ата си позиция и 60 пункта, но ще трябва да премине през три квалификационни кръга, за да се добере до групите на турнира.

Гостите от Бергамо тотално надиграха днешния си съперник, но сардинците празнуваха след последния съдийски сигнал, след като в 87-ата минута Чепители реализира единствения гол в мача след изпълнение на корнер.

В 92-ата Матия Калдара изпусна дузпа за “бергамаските” и така подпечата тяхната загуба.