Удинезе не даде шанс на преследвачите

Минимална победа с 1:0 над Болоня подсигури мястото на Удинезе в италианския елит и за следващия сезон. Преди този кръг домакините бяха сред потенциалните изпадащи при евентуално поражение и затова нямаха право на грешка. Те изпълниха задачата си, а автор на попадението стана Секо Фофана. Тъмнокожият полузащитник беше точен след половин час игра.

Футболистите на Игор Тудор превъзхождаха своя съперник, който не играеше за нищо, но удариха две греди. Йенс Стригер Ларсен направи първи това в 18-ата минута, а в 67-ата шанс нямаше и Родриго де Паул.

Едва към края тимът на Болоня показа желание да стигне поне до точка и в 83-ата минута Ладислав Крейчи не беше далеч от успеха, след като излезе почти сам срещу вратаря, но до гол не се стигна.

Удинезе завършва кампанията на 13-о място с 40 точки, а първият под чертата - Кротоне, който днес отстъпи на Наполи, се сбогува с елита със своите 35 точки.

Болоня записа много слаб финал на шампионата, като за шест кръга взе само една точка, което в крайна сметка отреди 15-а позиция с 39 пункта.