ЦСКА-София не пожали Берое, гостите с греда, куп пропуски и остават извън Европа (видео)

ЦСКА-София спечели трудно с 1:0 домакинството си на Берое в мач от 36-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение вкара Кирил Десподов от дузпа в 66-ата минута.

Като цяло гостите имаха много повече положения за гол, но веднъж гредата, а и два пропуска на техни футболисти сами срещу вратаря ги лишиха поне от точка.

Двубоят нямаше значение за класирането на домакините, но не и за гостите. Ако заралии бяха спечелили срещата, а Левски бе претърпял поражение от Верея в Стара Загора, то Берое щеше да играе бараж за Лига Европа срещу Черно море. Това не се случи и тимът на Александър Томаш няма да играе в Европа през следващия сезон.

Срещата започна равностойно, а първото голово положение бе в полза на гостите. Борислав Цонев направи отлично двойно подаване с Камбуров в 20-ата минута, пребори се с Чорбаджийски и излезе очи в очи с Черниаускас, но шутът му излезе в аут.

Домакините отговориха с атака отдясно в 23-ата минута, когато Десподов влезе в наказателното поле на Берое и падна след съприкосновение с Леони, но реферът прецени, че дузпа няма. Седем минути по-късно нова добра атака на заралии, този път отдясно, завърши с центриране към намиращия се на границата на наказателното поле Цонев, който шутира от воле, но над напречната греда.

В 31-ата минута футболистите на Александър Томаш пропиляха най-доброто си положение до този момент. Бригидо проби отдясно и върна великолепно към набралия скорост Леони, който се озова сам срещу Черниаускас, но от десетина метра шутира покрай левия страничен стълб.

Последваха нови два изстрела на Бригидо, които не намериха целта. В 44-ата минута и Берое поиска дузпа за игра с ръка на Чорбаджийски, но съдията Петър Костадинов прецени, че тя не е умишлена и остана безмълвен.

Две минути след началото на втората част Берое пропусна поредна възможност. Камбуров изведе много активния Цонев, който отправи диагонален удар по земя, който се отби в десния страничен стълб след недобра намеса на Черниаускас.

В 63-ата минута старозагорци пропиляха още две положения за гол. Първо Емин Ахмед не успя да чукне топката покрай Черниаускас, а в краката на вратаря, и тя излезе в корнер. Секунди след това скоростна атака отдясно завърши с пас към Бригидо, който шутира от десетина метра, но стражът на червените изби.

Сериозното количество пропуски изиграха лоша шега на Берое, тъй като в 66-ата минута ЦСКА-София откри резултата. Това стори Кирил Десподов, който реализира дузпа за нарушение на Мартин Райнов срещу голмайстора на червените.

В 76-ата минута зарали пропиляха поредни положения. Първо Мартин Камбуров стреля фронтално с глава от 7-8 метра, но Черниаускас спаси, а при добавката от 5-6 метра Бригидо не уцели втарата. В ответната атака Десподов копна добре топката към Енрике, но крилото на червените отправи слаб удар с глава и Перниш улови.
До края на срещата двамата треньори извършиха множество смени, пускайки млади момчета, което наруши ритъма на игра и опасностите пред двете врати секнаха.
Това бе последен шампионатен двубоя за двата тима. ЦСКА-София завърши на второ място, а Берое зае четвъртата позиция.

ЦСКА-СОФИЯ - БЕРОЕ 1:0