Стуани записа смайващ сезон с екипа на Жирона

Жирона завърши с победа дебютния си сезон в Ла Лига, в края на който има повод да празнува, защото запази мястото си. В среща от последния кръг каталунците надвиха изпадналия отдавна Лас Палмас с 2:1 като гости.

И двете попадения бяха вкарани от Кристиан Стуани, който записа най-силната си кампания от осем години насам. Уругваецът завършва с 21 попадения в 33 срещи в Примера дивисион, като с повече от него са само Лионел Меси, Луис Суарес, Кристиано Роналдо и Яго Аспас.

Стуани откри резултата в 5-ата минута, но в 14-ата Джонатан Кайери изравни от дузпа. Звездата на Жирона вкара втория си гол в 42-ата минута.

Лас Палмас се сбогува с елита като отбора с най-лоша голова разлика - минус 50.