Хетафе спечели край Коста дел Сол и финишира в подножието на Европа

Отборът на Хетафе надделя с 1:0 като гост на последния Малага в среща от последния кръг на испанския шампионат. Лоик Реми отбеляза от дузпа в 73-ата минута. С успеха тимът на Пепе Бордалас завърши на осма позиция, първата която не дава право на участие в Европа.
Гостите от “Колисеум Алфонсо Перес” играха малко по-добре през първото полувреме. Срещата вървеше в мудно темпо и без положения. В 63-ата минута Висенте Гуаита се намеси след удар на Диего Ролан. В 67-ата Максим Лестиен направи голям пропуск сам срещу вратаря. В 72-ата Лоик Реми беше спънат в наказателното поле и след това реализира дузпата.