Десетима от Леганес обърнаха Бетис

Отборът на Леганес спечели с 3:2 у дома срещу Бетис в двубой от последния кръг на Примера дивисион. Въпреки че играха с човек по-малко от 23-ата минута, домакините направиха обрат и зарадваха феновете на “Бутарке”. Момчетата на Кике Сетиен си бяха подсигурили място в Лига Европа още преди тази среща.
В 21-ата гостите от “Бенито Вийямарин” стигнаха до попадение след отлично организирана атака след корнер пред вратата на андалуския тим. Джоел Кембъл се разписа при съмнения за засада. Две минути по-късно домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Диего Рико. В 28-ата Димитриос Сиовас изравни. Севилци не успяха да изчистят добре при корнер и защитникът се разписа за 1:1.
В 64-ата Жорди Амат допусна груба грешка и подари топката на Мигел Гереро, който асистира на Хосе Аранхо за 2:1. В 76-ата Антонио Санабрия отново възстанови равенството след центриране на Кембъл. Три минути по-късно Нордин Амрабат вкара за “лос пепинерос” след щастлив рикошет - 3:2 за Лега.