Пирин засили Витоша към Втора лига (видео+галерия)

Отборът на Пирин (Благоевград) засили Витоша (Бистрица) към Втора лига. "Орлетата" спечелиха с 1:0 първия мач от баража за 13-о и 14-о място в Първа професионална лига, който се игра на стадион "Витоша". Единственото попадение беше дело на Юлиян Попев в 57-ата минута с глава. На 21 май двата тима излизат в среща-реванш на стадион "Христо Ботев", където "бистришките тигри" ще имат нужда от задължителна победа, за да не изпаднат директно във втория ешелон. Проблемът пред тима на Костадин Ангелов е, че има едва един успех от 35 официални мача в елита.

Както е известно, победителят от този сблъсък ще има бараж с втория от крайното класиране на Втора лига, който ще се играе на 25 май от 20:00 часа на неутрален терен.
Витоша (Бистрица) - Пирин (Благоевград)@@@
Наставникът на домакините Костадин Ангелов заложи изненадващо на 4-3-3. Николай Георгиев бе на вратата, Петко Цанков, Георги Ангелов, Радко Мутафчийски и Тодор Гочев в отбрана, а Даниел Пеев, Лъчезар Котев и Орлин Старокин действаха в центъра, докато тримата в атака бяха Четин Садула, Григор Долапчиев и Стефан Христов.

Витоша (Бистрица) - Пирин (Благоевград)@@@В Пирин пък проблемите с контузени нямат край. В лазарета са Александър Башлиев, Флорент Боджадж, Димитър Благов и Преслав Йорданов. Милен Радуканов отново имаше трудности да сглоби боеспособен състав. Той заложи на Георги Георгиев под рамката и Манол Чапов, Румен Сандев, Костадин Ничев и Юлиян Попев в защита. Конър Хендерсън и Тодор Паланков бяха опорните халфове, докато Методий Стефанов, Тодор Траянов и Анти Рения действаха на крилата. Атаката водеше националът Радослав Кирилов.

Витоша (Бистрица) - Пирин (Благоевград)@@@Гостите започнаха по-силно, като Николай Георгиев спаси вратата си още във втората минута. Той изби удар на Юлиян Попев, който засече центриране от фаул. Хубав удар на Рения мина на сантиметри от дясната греда малко след това.
Витоша (Бистрица) - Пирин (Благоевград)@@@Домакините пропуснаха отлична контраатака в 24-ата минута, когато излязоха трима на един, но не успяха да завършат с удар. В 35-ата минута Долапичиев направи невероятен пропуск. Стефан Христов проби отляво, след което подаде на тарана, който от един метър се хвърли на шпагат, но Костадин Ничев изби от голлинията.

Второто полувреме започна с пропуск на Попев, който не успя да засече топката с глава при центриране от фаул. Секунди след това Долапчиев пропусна сам срещу Георги Георгиев, стреляйки в аут.
Това се оказа решаващо за срещата, тъй като играчите на Витоша можеше да поведат, но вместо това допуснаха гол в своята врата.

Витоша (Бистрица) - Пирин (Благоевград)@@@В 57-ата минута гостите поведоха с гол на Юлиян Попев. Бранителят беше точен с глава след центриране от корнер, като за пореден път футболистите на Ангелов допускат попадение от статично положение. Вратарят на домакините имаше претенции, че Румен Сандев му е попречил да се намеси по-добре. Попадението беше второ за защитника във вратата на Витоша и общо трето за сезона.

Витоша (Бистрица) - Пирин (Благоевград)@@@Орлин Старокин в 66-ата минута и Долапчиев в 71-ата минута пропуснаха да изравнят. В 77-ата минута отлично спасяване на Георгиев спря Петев пред гола. Халфът се озова в добра позиция и стреля, но стражът спаси.
Ангелов замени Садула и Петев с Ангел Стоянов и Георги Азмин, но Витоша не успя да стигне до ново положение, докато Радуканов пусна Антон Костадинов, Любомир Цолев и Димитър Митев.
Чак в последните секунди на продължението домакините създадоха напрежение в наказателното поле на гостите, но Георгиев спаси. Така Пирин взе важен успех, който дава сериозно предимство на "орлетата".

Витоша (Бистрица) - Пирин (Благоевград)@@@Двубоят беше №5 между двата отбора през този сезон, като тимът от Благоевград има три победи и две равенства. Треньорът Радуканов пък от осем сблъсъка срещу Ангелов има пет победи и три равенства, което също дава предимство на Пирин преди реванша.