Барса прелетя 8000 км и надви бившия отбор на Стоичков (видео)

Новият шампион на Испания Барселона спечели с 3:1 срещу Мамелъди Съндаунс в приятелски мач в чест на 100-годишнината от рождението на Нелсон Мандела. Футболистите от “Камп Ноу” прелетяха около 8000 километра, за да достигнат до Йоханесбург и да зарадват африканската публика, а и да заработят около 8 милиона долара. Усман Дембеле (2), Луис Суарес (18) и Андре Гомеш (66) вкараха за каталунците, а в края бившият отбор на Христо Стоичков се отчете с почетно попадение. Лионел Меси се появи в игра в последните 15-ина минути.

Наставникът на каталунците Ернесто Валверде остави Меси сред резервите, а в атака “синьо-червените” действаха с Усман Дембеле и Луис Суарес. Йери Мина застана в центъра на защитен вал от трима.

Двубоят започна с гол още във втората минута. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, Дембеле овладя пред наказателното поле и реализира хубав гол след фалцов удар от дъгата, при който кълбото се озова в далечния горен ъгъл - 0:1. В 13-ата Тау надбяга Йери Мина, но загуби битката сам срещу вратаря Марк-Андре тер Стеген.

В 18-ата "лос кулес" вкараха второ попадение. Денис Суарес изведе Луис Суарес в наказателното поле и уругваецът се разписа с нисък удар от девет метра - 0:2. В 26-ата германският страж на Барса направи силно спасяване, при което и напречната греда му помогна. В 29-ата Дембеле копна топката над плонжа на вратаря, но защитник се намеси пред голлинията. В 38-ата Денис Суарес удари греда след насочване с глава от едва четири метра.

Валверде извади изцяло нов състав за втората част, като Меси отново не излезе на терена. Руис де Галарета и Сержи Роберто направиха по един пропуск, а Яспер Силесен се намеси след шут от 20 метра. В 66-ата Андре Гомеш отбеляза за 0:3. Африканският отбор загуби топката в наказателното си поле и Андре Гомеш насочи точно в обратния ъгъл. В 74-ата публиката се изправи на крака, за да посрещне Лео Меси, който изигра около четвърт час. В 83-ата домакините върнаха един гол и оформиха крайния резултат.

Барса ще завърши сезона в неделя вечер, когато на "Камп Ноу" пристига Реал Сосиедад, а мачът ще е по-специален за Андрес Иниеста.