Черно море (Варна) стана шампион при юношите U20

Отборът на Черно море (Варна) спечели титлата по волейбол на България на Държавните финали за младежи U20, които се играха в столичната зала „Васил Симов“.

"Моряците" надиграха ЦСКА с 3:2 (16:25, 25:22, 25:17, 19:25, 15:9) във финалната среща от надпреварата. Момчетата на Юли Тупанков намериха сили да постигнат успеха въпреки контузията на основния диагонал Виктор Иванов в началото на първия гейм. Състезателят скъса ахилес и бе откаран в болница, като предстои да бъде уточнено колко време ще отнеме възстановяването му.

След драматичната битка, която бе напълно достойна за финал, волейболистите на ЦСКА завършиха като вицешампиони и  със сребърните отличия в турнира.

cska_silver

Тимът на Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели бронзовите медали, след друга здрава битка с Марек Юнион-Ивкони. Бургазлии, водени от младия си треньор Теди Дремсизов надиграха съперника с 3:2 (25:23, 17:25, 20:25, 25:21, 15:13). Дупничани пък завършиха на четвърта позиция, като оформиха четирите най-добри отбора в България.