Лудост! Пет гола във вратата на Барса и край на рекордната серия! (видео + галерия)

Гарантиралият си вече шампионската титла на Испания тим на Барселона загуби с 4:5 като гост от Леванте в луд мач от предпоследния 37-и кръг на Ла Лига. Емануел Боатенг реализира хеттрик (9, 31, 49) за тима на Леванте, който пък вече си бе осигурил оставането в елита. Енис Барди (46, 56) бе автор на другите два гола за Леванте, а с хеттрик за Барса се отличи Филипе Коутиньо (38, 59, 64). Луис Суарес (71-дузпа) отбеляза последния девети гол в двубоя, който ще се помни още дълго.

Леванте шокира Барса в луд мач@@@
Отборът на Ернесто Валверде остава с 90 точки на върха, като днес претърпя първата си загуба за сезона в испанското първенство. По този начин бе сложен край на невероятната рекордна серия от 43 поредни срещи на каталунците без поражение в испанския шампионат. Последната загуба на Барса в Ла Лига бе преди точно 400 дни - през април 2017 година от Малага на "Ла Росаледа".

Трябва да се отбележи, че каталунците днес бяха без аржентинската си суперзвезда Лионел Меси, който получи почивка. В последната си среща за сезона Барса приема на "Камп Ноу" Реал Сосиедад.

Леванте е 15-и в класирането с 46 точки, а в последния кръг гостува на Селта.

В 9-ата минута Хосе Моралес направи отличен пробив и подаде на измъкналия се от защитата на Барса Емануел Боатенг. Ганайският нападател бе почти на голлинията и не сбърка, извеждайки напред Леванте в резултата.

Само 2 минути след гола на Боатенг домакините пропиляха златен шанс за 2:0. Отбраната на каталунците отново бе преодоляна и македонецът Енис Барди се озова сам в наказателното поле на “лос кулес”, но шутът му срещна напречната греда.

В 25-ата минута Усман Дембеле застраши вратата на Ойер, но до попадение не се стигна.

В средата на втората част белгийският защитник на Барса Томас Вермален получи травма и не можа да продължи мача, като в 29-ата минута бе сменен от Жерард Пике.

Само две минути след принудителната смяна защитата на гостите отново се пропука и това позволи на Боатенг да изскочи на отлична позиция в наказателното поле. Играещият с маска на лицето ганаец първо преодоля вратаря Марк-Андре тер Стеген, а след това се пребори и с бранител на “лос кулес” и в крайна сметка на празна врата реализира.

Играчите на Ернесто Валверде все пак върнаха един гол в 38-ата минута, като негов автор бе Филипе Коутиньо. Бразилският офанзивен халф стреля от дъгата на наказателното поле, топката леко се отклони от тялото на играч на Леванте, подлъга стража Ойер и се озова в мрежата.

В самия край на първото полувреме топката срещна ръката на Пике в наказателното поле на Барса, но тя бе плътно прилепнала до тялото, а разстоянието бе доста малко и реферът прецени, че няма основания да отсъжда дузпа в полза на домакините.

Секунди след началото на второто полувреме домакините направиха отлична контраатака след грешен пас на Жорди Алба, топката достигна до Енис Барди и македонецът със страхотен шут от дъгата на наказателното поле “матира” Тер Стеген - 3:1.

Изглеждаше, че вечерта се превръща в истински кошмар за каталунците в 50-ата минута, когато Боатенг оформи своя хеттрик. Ганаецът бе изведен в наказателното поле на гостите и с премерен удар по земя преодоля Тер Стеген - 4:1. Боатенг стана първият футболист, успял да реализира хеттрик във вратата на Барселона от 2005 година насам. Последният, който съумява да постигне това преди ганаеца е Диего Форлан. Това е и първият хеттрик на 21-годишния ганаец в кариерата му досега.

Не закъсня и петото попадение във вратата на германския страж. В 56-ата минута Барди наказа поредната грешка в отбраната на “лос кулес” и с шут отблизо опъна мрежата зад Тер Стеген за 5:1.

Три минути по-късно пък бе ред на Коутиньо да реализира второто си попадение в двубоя. Бившият играч на Ливърпул се възползва от нескопосано действие в защита на противников футболист и от съвсем близко разстояние не сбърка - 2:5.

Шоуто обаче съвсем не бе приключило. В 64-ата минута Коутиньо вкара третия си гол в мача. Отбеляза го по подобие на първото си попадение - с удар извън наказателното поле и рикошет в тялото на футболист на Леванте.

В 71-ата минута уругвайската звезда Луис Суарес вкара гол за Барса от дузпа и резултатът стана 5:4. Наказателният удар бе отсъден за непозволена игра срещу футболист на гостите, а Суарес със силен шут в средата опъна мрежата зад Ойер.

Броени минути по-късно Суарес пропиля златен шанс за 5:5, стреляйки в аут с глава от много удобна позиция.

Антонио Луна едва не си отбеляза автогол в 82-ата минута, но Леванте оцеля в тази ситуация, както и секунди по-късно, когато топката срещна ръката на футболист на домакините, но тя бе плътно прилепнала към тялото и арбитърът не посочи за втори път тази вечер бялата точка.

Натискът на Барса в заключителните минути остана безрезултатен, а в самия край резервата Рубен Рочина имаше прекрасен шанс да сложи точка на спора с шести гол за домакините, но не уцели вратата на Тер Стеген. Това обаче не се оказа фатално за Леванте, който все пак се добра до вълнуващата и историческа победа.