Славният престой на Венгер в Арсенал приключи с успех (видео)

След близо 22 години начело на Арсенал и 1235 мача мениджърът Арсен Венгер записа последния си двубой на пейката на “топчиите”. Футболистите му успяха да спечелят с 1:0 при гостуването си на Хъдърсфийлд в среща от финалния кръг на английската Висша лига, като така най-накрая успяха да извоюват поне една точка на чужд терен за първенство в рамките на 2018 г. Венгер се оттегля от английския клуб, но не смята да прекратява кариерата си

Мачът беше без значение относно класирането, защото отдавна се знаеше, че Арсенал ще е шести и ще играе в Лига Европа. Хъдърсфийлд пък, който беше новак в елита, успя да се спаси още преди дни и завършва на 4 точки от изпадащите.
Хъдърсфийлд - Арсенал 0:1@@@
Отборът на Венгер не показа нищо интересно и само шансът го спаси от поражение, като голям двубой изнесе вратарят Давид Оспина. Голът на Пиер-Емерик Обамеянг в 38-ата минута обаче се оказа единствен.

Френският наставник беше направил четири промени в последния си стартов състав. Петер Чех, Ейнсли Мейтланд-Найлс, Дани Уелбек и наказаният Константинос Мавропанос бяха заменени от Давид Оспина, Ектор Белерин, Шкодран Мустафи и Александре Лаказет.

Също четири бяха рокадите в състава на Хъдърсфийлд.

Хъдърсфийлд - Арсенал@@@

Срещата започна с натиск на домакините и три 100-процентови възможности още до 11-ата минута. В първата ситуация Давид Оспина спаси удар с глава на Стив Муние, след това играч на Арсенал блокира шут на Алекс Притчард, а после Том Инс стреля над гредата, когато вече беше очи в очи с вратаря.

На терена футболистите продължаваха да се борят за всяка топка, но центърът на внимание си беше Венгер. Така в 22-ата минута всички фенове на Хъдърсфийлд станаха на крака и направиха специална хореография в чест на французина, като в продължение на няколко минути не спряха да му ръкопляскат. Въпросната минута беше избрана нарочно заради неговите 22 години начело на Арсенал. Отделно самолет премина над стадиона и за него бяха завързани транспаранти за мениджъра.

Междувременно обаче тимът му продължаваше да изпитва сериозни проблеми срещу домакините. Донякъде изненадващо обаче точно Арсенал поведе в резултата. Гостите най-накрая сътвориха интересна атака, в края на която Аарън Рамзи намери Обамеянг на празна врата и последва гол.

Лондончани обаче не взеха инициативата, а продължаваха по-често да се защитават. Играчите на Давид Вагнер доминираха, бяха по-настоятелни, но така и не стигаха до попадение. В 60-ата Том Инс насочи кълбото в долния ляв ъгъл, но и този път Оспина успя да спаси.

Столичани чакаха своя момент да решат мача и в 80-ата минута им се удаде такава възможност, когато Лаказет изскочи сам срещу Льосъл, но вратарят спаси. Само минута по-късно датският страж отрази и изстрел на Дани Уелбек.

Две минути преди края Аарън Мууй стреля в напречната греда на вратата на Арсенал, а в добавеното време нова отлична намеса на Оспина само показа, че днес нищо не можеше да помогне на домакините.