Лацио и Интер излизат във финал за Шампионската лига

Отборът на Лацио пропусна уникален шанс да се класира в Шампионската лига кръг преди края на сезона в Серия "А". "Орлите" имаха нужда от трите точки в гостуването на Кротоне, за да се завърнат в най-комерсиалния клубен турнир. Домакините пък имаха нужда от точки, за да запазят шансовете си за оставане в калчото.

Кротоне - Лацио@@@Двубоят на стадион "Ецио Шида" беше изключително драматичен и завърши 2:2, а точката не върши работа и на двата тима. Играчите на Индзаги могат да съжаляват, тъй като играха по-добре, но пропуснаха доста положения.

Кротоне - Лацио@@@Сега римляните излизат в директен сблъсък срещу Интер на "Олимпико" в последния кръг за четвъртото място, като при поражение, "нерадзурите" ще ги изместят в крайното класиране. Тимът на Лучано Спалети загуби сензационно от Сасуоло с 1:2 вчера, като почти се беше отказал от мечтата си, но равенството запази шансовете. Лациалите ги урежда и равенство в последната среща, за да останат на четвъртата позиция.

Кротоне - Лацио@@@Срещу Кротоне въпреки проблемите в състава столичани поведоха в резултата. Капитанът Сенад Лулич беше точен от дузпа в 17-ата минута с третото си попадение за сезона. Нарушението беше извършено срещу него, но Сими Нванкво изравни с глава в 29-ата минута.

Кротоне - Лацио@@@Гостите пропуснаха доста положения, а веднъж и гредата спаси домакините. Федерико Чекенири донесе пълен обрат за Кротоне в 61-ата минута. Първият гол за сезона на халфа извади временно от зоната на изпадащите играчите на Валтер Дзенга, но натискът на Лацио даде резултат и Сергей Милинкович-Савич изравни в 84-ата минута. Голът е негов 12-и за сезона в калчото, като в последните минути "орлите" търсеха пълен обрат, но отново пропуснаха и накрая двата тима разделиха по една точка.

Кротоне - Лацио@@@Така футболистите на Симоне Индзаги ще се борят до последната минута за влизане в Шампионската лига, а бившите съотборници на Александър Тонев до последния миг, за да останат втора поредна година в елита на Италия, но имат тежката задача да победят Наполи на "Сан Паоло".

Лацио има 72 точки на четвъртото място, докато Интер има 69 точки. Кротоне остана на 18-то място с 35 точки. Толкова има и 17-ият Спал, а Каляри има 36 точки и заема 16-то място.