Драма в Турция и исторически трофей за Акхисар Беледиеспор (видео)

Скромният Акхисар Беледиеспор спечели Купата на Турция. Във финала отборът, който още не се е спасил от изпадане от Сюпер Лиг, надви с 3:2 гранда Фенербахче. Трофеят е първи в историята на Акхисар.

Финалният сблъсък се игра пред 33 000 зрители и бе ръководен от Джунейт Чакър. Десният бек Мигел Лопеш откри за символичните домакини с много красив удар в 32-ата минута и показа на "фенерите", че ги чака тежка вечер.

В началото на второто полувреме Фернандао изравни с глава, но в 70-ата минута Абдул Ухайд Сисоко засече центриране от левия фланг и също с глава направи 2:1 за Акхисар Беледиеспор. Десетина минути по-късно Елдер Барбоса съкруши Фенербахче с трети гол, а грандът от Истанбул имаше сили само да намали в края чрез Соуза.

За "фенерите" остава надеждата да се преборят за титлата. Два кръга преди края на сезона те изостават с 3 точки от Галатасарай.