Барса пак не сбърка, Дембеле се разигра, а Иниеста накара феновете още повече да плачат за него (видео)

След силно първо полувреме тимът на Барселона се наложи с 5:1 над Виляреал на “Камп Ноу” в отложен мач от 34-ия кръг на Примера дивисион и му остават само две препятствия до края, за да завърши първенството без поражение. Филипе Коутиньо вкара първи в 11-ата минута, Паулиньо удвои пет по-късно, а в края на тази част Лионел Меси заби своя 34-и гол, с което почти сигурно си гарантира “Златната обувка”. В 54-ата минута Никола Сансоне върна едното попадение, a в 87-ата и в добавеното време точен беше и Усман Дембеле. Забележителното е, че домакините реализираха пет пъти от шест изстрела в очертанията на вратата.

И в този двубой Андрес Иниеста успя да покаже магическата си класа, което пък кара привържениците на каталунците още повече да тъжат заради предстоящата раздяла с него. Капитанът впечатли с две ключови подавания, благодарение на които дойдоха вторият и третият гол.
Барселона - Виляреал 5:1@@@
Страхотен мач направи и Дембеле, когото привържениците чакат най-накрая да се отпусне и да започне да показва качествата си, заради които клубът плати луди пари за него.

Треньорът Ернесто Валверде остави на пейката твърди титуляри като Марк-Андре тер Стеген, Луис Суарес, Иван Ракитич и Жорди Алба. Вместо тях шанс да се докажат получиха Яспер Силесен, Люка Дин, Паулиньо и Дембеле. Самюел Юмтити е контузен, а Сержи Роберто е наказан.

Гостите се нуждаят само от точка, за да си гарантират класирането за Лига Европа, но ще трябва да я потърсят в оставащите им двубои. Тази вечер Виляреал заложи на постройка 4-2-3-1 с Карлос Бака на върха на нападението.

Преди първия съдийски сигнал играчите на "жълтата подводница" поздравиха новия шампион на Испания с шпалир, а освен това дадоха специален подарък на Андрес Иниеста - умалено копие на жълта подводница.

Също преди началото запалянковците на “Камп Ноу” се насладиха да видят как цели пет състава на Барса позират със спечелените от тях трофеи. Наред с футболния тим гордо застанаха още отборите по футзал, хокей, хандбал и баскетбол.

Отделно футболистите на "блаугранас" се появиха с екипи, на гърба на които не бяха техните имена, а тези на майките им. Така те уважиха своите родители няколко дни след Деня на майката в Испания (6 май).

Борещият се за "Златната обувка" Лионел Меси показа магията си още в 7-ата минута и за малко да открие резултата с хубав изстрел с левия крак.

Само четири минути по-късно обаче Дембеле стигна до същата ситуация, като в стил "Меси" слаломира през половината отбор на съперника. Ударът му беше избит от вратаря, но право в краката на връхлитащия Коутиньо, който с лекота насочи кълбото в мрежата за 1:0.

Барселона - Виляреал@@@

Виляреал беше на крачка от изравняване в 15-ата минута, когато Пабло Форналс принуди Силесен да се намесва след мощен удар до гредата.

Буквално в ответната атака се стигна до втория гол за "лос кулес". Иниеста изведе майсторски Дин зад гърба на защитата и последва пас на празна врата към Паулиньо - 2:0. Останаха обаче съмнения за засада на левия бранител.

След това темпото спадна, но играчите на Валверде в никакъв случай не изпуснаха инициативата. Особено опасни бяха атаките им по дясното крило, където Нелсон Семедо и Дембеле бяха неудържими. Така в 41-ата французинът пак размина защитниците в жълто и върна към Меси, който обаче не успя да засече.

Аржентинецът обаче нямаше как да не вкара при тази рехава отбрана на Виляреал и това се случи в последните секунди на полувремето. Той направи двойно подаване с Иниеста и технично отклони топката в мрежата за 3:0. И в този случай пасът на капитана беше брилянтен.

Наставникът на "жълтата подводница" Хави Кайеха направи една промяна на почивката и тимът му успя да върне единия гол в 54-ата, когато шут на Форналс се отклони в тялото на Сансоне и спря в мрежата.

Иниеста напусна в 61-ата, когато "Камп Ноу" пак стана на крака. На терена вече беше Луис Суарес. Скоро след това Валверде даде почивка и на Серхио Бускетс.

Дори и след попадението на гостуващия отбор мачът продължи да се доиграва. В 87-ата Иван Ракитич се възползва от неориентираните защитници на Виляреал и с лекота подаде на Дембеле за 4:1, а в добавеното време самият талант си изработи втория гол, станал факт след технично копване за радост на привържениците.

В последните два кръга Барса гостува на Леванте и приема Реал Сосиедад.