ПОДКРЕПИ ЛЮБИМИЯ СИ ОТБОР В НАЦИОНАЛНОТО ПРЕБРОЯВАНЕ НА ФЕНОВЕТЕ

ПСЖ изпълни задачата за домашен требъл (видео)

Пари Сен Жермен очаквано спечели Купата на Франция, след като на финала победи с 2:0 третодивизионния Льо Ербиер. По този начин парижани защитиха трофея си от миналия сезон и прибавиха рекордна 12 купа във витрината си. Освен това те си осигуриха и мечтания требъл във Франция, след като преди това вдигнаха и Купата на лигата, а също така вече са и сигурен шампион в Лига 1. Успехът на столичени дойде с голове на Джовани Ло Селсо в 26-ата и Единсон Кавани в 74-ата минута от дузпа.

Льо Ербиер така и не успя да окаже сериозна съпротива на именития си съперник и мачът се игра на една врата. Може да се каже, че ПСЖ пожали противника, като му вкара само 2 гола. Още в началните минути парижани нацелиха три греди. На два пъти Ло Селсо намери левия страничен стълб, а веднъж същото стори и Килиан Мбапе. Междувременно със сериозни пропуски се отличиха и Анхел ди Мария и Адриен Рабио.

В 26-ата минута логичното се случи и топката посети вратата на Льо Ербиер. Ло Селсо за пореден път бе оставен да стреля от дистанция и този път нагласи мерника, за да прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

Второто полувреме ситуацията не се промени особено. В 49-ата минута Кавани направи страхотен пропуск, останал сам срещу вратаря. При последвалия корнер се стигна до разбъркване и Мбапе отбеляза отблизо, но попадението бе отменено заради игра с ръка на Маркиньос.

В 52-ата минута отново Кавани не успя да се разпише, засичайки прекрасно центриране във вратарското поле, но право в ръцете на съперниковия страж.

В 73-ата минута уругваецът получи извеждащ пас в наказателното поле и бе спънат за дузпа от вратаря. Той сам изпълни 11-метровия удар и бе точен за 0:2.

В края ПСЖ намали оборотите и даде шанс на съперника да изнесе топката в малко по-предни позиции. В добавеното време Кутриер бе изведен на скорост, успя да преодолее излезлият неразчетено Кевин Трап, но в последния момент загуби равновесие и не успя да отбележи в опраднената врата.

Така Льо Ербиер трябваше да се примири с почетната загуба, а ПСЖ отново ликува с нов трофей във витрината си.