Леванте разнищи Леганес като гост (видео)

Отборът на Леванте навлезе в много силна форма в края на сезона в Ла Лига. Тази вечер валенсианци затвориха 36-ия кръг с убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Леганес. Успехът е четвърти поред за Леванте и изкачи тима на Хуан Мунис на 14-о място в класирането.

Всички голове на "Мунисипал де Бутарке" паднаха през второто полувреме. Хосе Моралес откри резултата в 55-ата минута, а само две по-късно Йосеба Салдуа от домакините получи червен картон. Енис Барди покачи на 2:0 в 59-ата минута, а точка на спора постави Хорхе Андухар - Коке в 77-ата.

Леганес е на 17-о място, но няма опасност да изпадне.