БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Кевин Дюрант поведе "войните" към нов успех

Кевин Дюрант реализира 38 точки за 36 игрови минути, с което бе с основна заслуга за победата на Голдън Стейт със 118:92 над Ню Орлиънс като гост в мач номер 4 от полуфиналните плейофи в Западната конференция на НБА.

С победата "войните" дръпнаха с 3:1 успеха в серията и се нуждаят от още само един, за да се класират за четвърта поредна година за финала на Запад.

Гостите, които стартираха мача с "петицата на смъртта" - Стеф Къри, Клей Томпсън, Андре Игуодала, Кевин Дюрант и Дреймонд Грийн, започнаха отлично двубоя и поведоха с 18 точки в средата на първата четвърт, но водени от Антъни Дейвис, Джру Холидей и Ражон Рондо "пеликаните" намалиха изоставането си до едва пет точки малко преди почивката.

През второто полувреме обаче Голдън Стейт не остави съмнение в превъзходството си, като решителна се оказа третата четвърт, спечелена с 33:19 и позволила на играчите на Стийв Кър да водят с 21 точки преди последната четвърт.

Силен мач за победителите направи и Стеф Къри, който отбеляза 23 точки, а Клей Томпсън завърши с 13. За Ню Орлиънс Антъни Дейвис отбеляза 26 точки, Е'Туан Муур добави 20, а с 19 завърши Джру Холидей.

Шампионът от редовния сезон Хюстън Рокетс спечели за втори пореден път като гост на Юта Джаз и поведе с 3:1 успеха в серията. "Ракетите" се наложиха в Солт Лейк Сити със 100:87 и се нуждаят от още само една победа, за да си гарантират участие във финала в Западната конференция.

Играчите на Майк Д'Антони успяха да поведат още от самото начало на срещата и не допуснаха нито едно изравняване в резултата, а в края на третата четвърт преднината им достигна и до 19 точки. Крис Пол бе най-полезен за Хюстън с 27 точки, 12 борби и 6 асистенции. Джеймс Хардън вкара още 24 точки за победителите, а Клинт Капела приключи с "дабъл-дабъл" от 12 точки и 15 борби.

За Юта Донован Мичъл отбеляза 25 точки, но стреля кошмарно, реализирайки едва при 8 от 24-те си шута към коша на съперника. Австралиецът Джо Ингълс вкара още 15 точки за "джазмените".