Каземиро: Резултатът е справедлив

Халфът на Реал Мадрид Каземиро смята, че равенството 2:2 срещу Барселона е справедлив резултат. Според него съдията Алехандро Ернандес не е повлиял на крайния изход на мача, макар да е можел да отсъди дузпа за нарушението срещу Марсело през второто полувреме.

"Смятам, че контролирахме играта с човек повече, но класата на Меси направи разликата за 2:1. Липсата на Роналдо пък донякъде наруши ритъма в играта ни през втората част. Все пак резултатът е справедлив, макар да можеше да се отсъди дузпа за нарушението срещу Марсело. Искам обаче да кажа ясно, че вината за равенството не е на съдията, въпреки че имаше някои спорни моменти. Всеки може да сгреши в полза на единия или другия отбор. Затова не бива да говорим за рефера, а за играта. Видяхме два отбора, които търсеха победата. Един срещу друг бяха двата най-добри отбора в Ла Лига. Когато носиш екипа на Реал, целта е винаги да си на върха. Няма значение, че Барса е шампион. Ние ще съсредоточим усилията си във финала за Шампионската лига. Поздравления за Барселона, че спечели повече точки от нас, но пък ние имаме шанс да покажем, че сме най-добри в Европа", заяви Каземиро.