Марсилия остава в битката за ШЛ с обрат над Ница

Олимпик Марсилия постигна ценна победа с 2:1 над Ница в домакинството си на "Велодром" от 36-ия кръг в Лига 1. Така възпитаниците на Руди Гарсия прибарива нови три точки в актива си и остават плътно зад Лион и Монако в битката за топ 3 и участие в Шампионската лига догодина. Те са на 2 точки зад "Хлапетата" и на 1 зад монегаските.

Марсилци трябваше да правят пълен обрат в мача, след като Ница взе ранна преднина. Още в 5-ата минута Марио Балотели напредна отляво, премина на парад през защитата на домакините и с мощен удар прати топката във вратата за 0:1.

Олимпик обаче бързо се съвзе и в 13-ата минута изравни. Димитри ПАйе центрира остро по земя, а Валер Жермен отблизо засече топката за 1:1.

В 72-ата минута домакините направиха и пълен обрат. Клинтън Н'Жие напредна до аутлинията, увличайки няколко играчи на съперника, след което върна към непокрития Пайе, който отбеляза в опразнената врата за крайното 2:1.

Така Марсилия събра актив от 73 точки и за момента остава на 4-ото място в таблицата. Ница пък се намира на 7-ото място с 51 пункта, но изпуснатите точки днес могат да имат голямо значение в битката за участие в Лига Европа.