Двоен повод за радост за Киево

Отборът на Киево постигна изключително важна победа с 2:1 над гостуващия Кротоне в среща от 36-ия кръг на Серия А, изиграна на “Маркантонио Бентегоди”. Головете за победителите отбелязаха Валтер Бирса (12’) и Мариуш Степински (82’), а за губещия отбор се разписа Марко Туминело.

Със спечелените три точки, “летящите магаренца” изплуваха от зоната на изпадащите, като вече са 17-и с 34 точки, с една повече от 18-ия Каляри, който е с мач по-малко. Победата е още по-сладка, защото Кротоне е пряк конкурент в битката за оцеляване, като доскорошният тим на Александър Тонев има същия актив като днешния си съперник, но е с малко по-добра голова разлика.

Още в 9-ата минута след центриране от пряк свободен удар Федерико Чекерини мушна с глава топката във вратата на Киево, но с помощта на ВАР попадението му беше отменено поради засада.

Домакините се възползваха от това и само три минути по-късно ликуваха, след като Бирса вкара с глава след центриране на Масимо Гоби. В 82-ата минута дойде и вторият гол в тяхна полза след страхотно изпълнение на Степински. Нападателят овладя с гърди топката в дясната част на наказателното поле, обърна се и я прати в далечния ъгъл на вратата.

Гостите не се предадоха и съумяха да върнат едно попадение в последните секунди на мача след удар от близко разстояние на Туминело.

В следващия кръг Киево гостува на Болоня, а Кротоне е домакин на Лацио.