"Емиратс" изпрати Венгер и направи своя избор за нов мениджър (видео)

След близо 22 години начело на Арсенал мениджърът Арсен Венгер се сбогува с домакинската публика на тима. Отборът му разгроми Бърнли с 5:0 във финалния си мач за сезона на “Емиратс” и направи още по-специално събитието, като освен това гарантира шестото място на състава.

“Артилеристите” вкараха два гола през първото полувреме, а след това добавиха останалите. Двубоят обаче като че ли остана на заден план, защото всичко беше подчинено на сбогуването с Венгер. Французинът беше посрещнат с шпалир, като скандирания в негова чест имаше и от агитката на съперника.

С напредването на мача обаче запалянковците на Арсенал все по-отявлено скандираха името на Патрик Виейра, който се очертава като техния избор за нов мениджър. В момента бившият капитан на тима е наставник на американския Ню Йорк Сити.

Освен този мач от 37-ия кръг на Премиър лийг на “топчиите” им остават две гостувания - на Лестър и Хъдърсфийлд. Срещата беше без значение относно участието в Лига Европа, защото и двата отбора са сигурни за там.

"Емиратс" изпрати Венгер (Арсенал - Бърнли 5:0)@@@

Венгер заложи едновременно на Хенрих Мхитарян, Пиер-Емерик Обамеянг, Алекс Иуоби и Александре Лаказет, а след контузията на Лоран Косиелни в центъра на защитата играха Константинос Мавропанос и Калъм Чембърс. Общо седем бяха промените в сравнение със състава срещу Атлетико Мадрид в Лига Европа в четвъртък. Месут Йозил отново има болки в гърба и според треньора най-вероятно няма да играе повече през сезона.

Това беше прощален мач и за капитана на Арсенал Пер Мертезакер, който прекратява кариерата си. Той се появи в игра за последните десетина минути, за да се порадва на обичта на привържениците в червено.

Домакините направиха много силна първа част, в края на която заслужено водеха с два гола. И двете попадения бяха сходни. Първо, в 14-ата минута Лаказет подаде остро и Обамеянг само насочи кълбото на празна врата. В 45-ата пък Ектор Белерин проби отдясно и подаде към Лаказет, който в движение не даде шанс на Ник Поуп.

Отборът на Бърнли имаше нещастието да остане без нападателя си Ашли Барнс, който в 27-ата минута напусна с контузия. Появилият се на негово място Сам Воукс беше близо до изравняването на резултата в 45-ата минута, но Мавропанос успя да изчисти в последния момент. Веднага след това падна вторият гол за Арсенал.

"Емиратс" изпраща Венгер - Арсенал - Бърнли@@@

Тимът на Венгер си подсигури успеха в 54-ата минута, когато Коласинак показа мощния си шут - 3:0. Само минута след това малко не достигна на Мхитарян да направи 4:0.

Това обаче нямаше как да не се случи и в 64-ата Иуоби заби топката под гредата, като и при тази акция защитата на Бърнли действаше пасивно.

И тъй като настроението беше приповдигнато, домакините не спряха да нападат и вкара още един лесен гол, като отново се разписа Обамеянг (75').

В 88-ата Дани Уелбек удари гредата с мощен изстрел.